Tags : Armend Zemaj

KOMBËTARE LAJME

Zemaj: Shqetësuese rritja e numrit të pacientëve me COVID në

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se është shqetësuese rritja e numrit të pacientëve me COVID-19 duke shtuar se po të vazhdojë ky trend do të mbingarkohet SHSKUK-ja. “Shqetësuese janë rastet spitalore. Valbon Krasniqi çdo ditë po kërkon rritje të kujdesit, përndryshe mbingarkesa në SHSKUK, nëse vazhdon kështu, do të jetë e […]Read More

LAJME

Zemaj paralajmëron shkurtimin e gjysmëvjetorit të parë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka paralajmëruar se gjysmëvjetori i parë i këtij viti shkollor mund të përfundojë më herët se që është i paraparë me kalendarin e Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë.Zemaj ka pohuar se kjo do të bëhet për të lehtësuar situatën me gripin sezonal dhe COVID-19. “Sot do të ulemi pasdite, […]Read More

LAJME

A hiqet ora policore të dielën? Zemaj jep lajmin e

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se ora policore do të vazhdojë të jetë e njëjtë edhe gjatë kësaj jave. Sipas tij, nuk do të ketë përjashtime as në ditën e diel, kur do të organizohen zgjedhjet për kryetar në Komunën e Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut. “ Asnjë masë lehtësuese nuk […]Read More

LAJME

Zemaj e pranon se kufizimet e qeverisë s’po kryejnë punë:

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se masat parandaluese ndaj përhapjes së virusit korona nuk po respektohen, për çka siç ka thënë ai, rastet pozitive dhe ato të vdekjeve po rriten. Në një postim në Facebook, i pari i Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve që të ndryshojnë sjelljen e tyre, pasi sipas tij, […]Read More

LAJME

A do t’i mbështesë me para Qeveria e Kosovës qytetarët

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka folur për spitalin e ri për trajtimin e rasteve me Covid-19. Ai tha se sa i përket funksionalizimit të këtij spitali, Ministria e Shëndetësisë do të ndjek procedurat ligjore. Zemaj para gazetarëve ka folur edhe për mundësinë e mbështetjes financiare për qytetarët e prekur me koronavirus, raporton Gazeta Blic. […]Read More