Tags : Avdullah Hoti

KOMBËTARE LAJME

Në ora 15:00 mblidhet Komiteti anti-Covid, pritet shqyrtimi i këtyre

Sot pritet të vendoset për pushimin pranveror dhe për masat e reja anti-Covid. Këtë e ka konfirmuar kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti përmes një njoftimi. Postimi i plotë: Pas takimit me Ministrin e Shëndetësisë, z. Armend Zemaj, drejtorin e IKSHPK-së, z. Naser Ramadani, Ministrin e Arsimit, Ramë Likaj, Zëvendësministrin e Arsimit Xhavit Rexhaj, përfaqësuesit e […]Read More

LAJME

Avdullah Hoti shumë i dobët përballë Rrahman Jasharajt, dorëzohet për

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), të cilët i ka siguruar se, Qeveria në detyrë, do të ndajë paga shtesë edhe për punëtorët e arsimit. Kryeministri Hoti, fillimisht e ka përgëzuar kryetarin e SBASHK-ut Rrahman Jasharaj, […]Read More

LAJME

“Fjalimi më i ligë që e kam dëgjuar ndonjëherë”-Përplasen ashpër

Gjatë seancës plenare për të pagjeturit janë përplasur ashpër Kryeministri Hoti dhe nënkryetarja e kuvendit nga radhët e VV-së, Arbërie Nagavci. Nagvci e Hoti janë përplasur për marrëveshjen e nënshkruar me 4 shtator në Uashington, ku Nagavci theksoi se janë barazuar të pagjeturit me të zhvendosurit në këtë marrëveshje. Por Hoti është kthyer ashpër pas […]Read More

LAJME

LAJMI I FUNDIT: Këto janë masat e reja anti-Covid19

Kryeministri Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, kanë publikuar masat e reja për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Hoti ka bërë të ditur se nga ora 5 e mëngjesit e deri në orën 18:00, do të mund të punojnë bizneset e gastronimisë. Lajmi do të përditësohet…Read More

LAJME

Hoti: Të merremi vesh për zgjedhjen e presidentit, ose të

Kryeministri Avdullah Hoti deklaroi se zhvillimet e fundit me Gjykatën Speciale nuk nënkuptojnë që vendi duhet të shkojë në zgjedhje! Në këtë situatë kur vendi është me U.D te presidentit, Hoti thotë se shpreson që nuk do të shkojë gjatë dhe paralajmëroi se partitë politike do të ulen dhe të gjejnë një zgjidhje për postin […]Read More

LAJME

Kryeministri Hoti paralajmëron shtrëngim të masave, kjo është thirrja e

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar se situata epidemiologjike në vend është serioze. Pas takimit me akterët kryesorë në menaxhimin e pandemisë, Hoti ka shkruar se nuk përjashtohet ashpërsimi i masave anti-Covid. Hoti ka shkruar në Facebook se ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, dhe drejtori i IKSHPK’së, Naser Ramadani, kanë vlerësuar se situata është […]Read More

LAJME

LAJMI I FUNDIT: Sapo vendosi Qeveria, këto janë masat e

Qeveria e Kosovës miraton vendimin për masat e veçanta për mbrojtjen nga COVID-19, teksa ka zbuluar detaje të plota të masave. Lajmi është bërë i ditur nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë. Njoftimi i plotë: Qeveria e Kosovës miraton vendimin për masat e veçanta për mbrojtjen nga COVID-19 Prishtinë, 1 Nëntor 2020 Qeveria e Republikës […]Read More