Tags : Besian Mustafa

LAJME

Besian Mustafa infektohet me koronavirus

Ministri i Bujqësisë, Besian Mustafa, ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Kjo u bë e ditur nga vetë Mustafa, në një shkrim në rrjete sociale. Mustafa ka apeluar për kujdes nga ana e qytetarëve. Shkrimi i plotë nga ministri Mustafa: Të dashur qytetarë, Dje mora rezultatin nga testi për virusin Covid-19, dhe kam rezultuar pozitiv! Ndjehem […]Read More

LAJME

Ministria e Bujqësisë shtyn afatet për zbatimin e projekteve përfituese

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka thënë se gjatë javës së kaluar, për t’i përkrahur bujqit në këtë gjendje emergjente, ka shtyrë përkohësisht afatet për implementimin e projekteve përfituese të granteve të vitit 2019, që bujqit të mos ndëshkohen pa fajin e tyre. Ai ka shtuar se në koordinim të vazhdueshëm […]Read More