Tags : Dasmat

LAJMI I FUNDIT: Merret vendimi për dasmat

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka thënë se nga sot lejohet hapja e të gjitha pishinave në vend. Por ai ka theksuar se numri i qytetarëve që frekuentojnë ato nuk mund të jetë më i madh se 50 persona, njofton Klan Kosova. “Kemi angazhuar inspektoriat shtesë dhe ata që nuk iu përmbahen udhëzimeve […]Read More

Dasmat rikthehen më shpejtë se që pritej, mësoni datën

Sezoni i dasmave dhe ahengjeve familjare në Kosovës pritet të nis më 1 korrik, nën masa të rrepta mbrojtëse ndaj përhapjes së Covid-19. Para hyrjes së sallave të restoranteve pritet që të vendoset një tunel dezinfektues. Kështu ka thënë për lajmi.net, kryetari i Shoqatës së Hotelierëve të Kosovës, Visar Demolli. Demolli po ashtu ka thënë […]Read More