Tags : Dua Lipa

“Të ndalohen këngët e Dua Lipas” | Peticion pas postimit

Sipas mediave izraelite rreth tremijë vetë kanë nënshkruar një peticion në të cilin u kërkohet radiostacioneve lokale, e sidomos Army Radio dhe Galgalatz, të ndalojnë transmetimin e këngëve të këngëtares Dua Lipa, sepse ajo ka publikuar në Instagram para disa ditësh një postim anti-izraelit, ku mes të tjerash shkruan se ushtarët e IDF-së qëllojnë edhe […]Read More

Dua Lipa akuzohet se theu rregullat e izolimit në Londër,

Dua Lipa është akuzuar për shkelje të rregullave të izolimit pasi doli për të vizituar familjen e saj për një festë për ditëlindjen e motrës së saj, përcjellë GazetaBlic. Këngëtarja – e cila ka qenë e izoluar me të dashurin, Anwar Hadid, në një shtëpi me qera në Londër – ka ndarë fotografi së bashku […]Read More