Tags : Franca

Gjermania pro liberalizimit, Franca kundër

Presidenca gjermane e Bashkimit Evropian dhe Komisioni Evropian mendojnë se Kosova i ka përmbushur kriteret për liberalizim të vizave dhe se liberalizimi duhet të ndodhë. Por, nuk kanë përgjigje të prerë se kur do të mund të jetë në rend dite vendimi për këtë në Këshillin e Bashkimit Evropian si dhe a kanë kërkuar disa […]Read More

Vendos Franca, të hënën hapet afati kalimtar

Në Francë u vendos herët ndërprerja përfundimtare e sezonit 2019-2020 dhe ndryshe nga ligat e tjera të mëdha europiane, “transalpinët” nuk janë rikthyer të nisin stërvitjen, pasi do të bëjnë këtë prej datës 20 qershor, kur pritet të nisin përgatitjet për sezonin e ri. Pikërisht për këtë arsye, që prej ditës së hënë në Francë […]Read More

Franca e shpall të mbyllur sezonin, PSG kampion

Paris Saint-Germain është kurorëzuar si kampion i Francës, pavarësisht se sezoni përfundoi më herët për shkak të pandemisë së koronavirus, sipas raportimeve. Sezoni në Francë u anulua të martën, por L’Equipe tani po raporton se PSG ka fituar titullin për edicionin 2019-20. Marseja, Rennes dhe Lille janë përkatësisht në vendin e dytë, tretë dhe të […]Read More