Tags : Gjakova

Ky është numri i rasteve me koronavirus në 24 orët

13 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në rajonin 07. Këtë e ka bërë të ditur para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vend, përmes postimeve tashmë të zakonshme, përcjell 07 Press. Lexo edhe: Ky është numri i viktimave nga koronavirusi në 24 orët e fundit Nga këto 13 raste, tetë sosh […]Read More

Gjakovari befason të gjithë: Shkon me majmun në restorant dhe

Një qytetar nga Gjakova ka befasuar të gjithë personat që e ndjekin në Facebook, ku ai ka publikuar një video duke e ushqyer një majmun. Ushqimi që ai po i jep majmunit është ëmbëlsirë trileqe dhe duket se atij i shijon shumëPër shumë kë Hysni Rexhaj është shumë i njohur, pasi ai ka një dashuri […]Read More

Pas një kohe të gjatë nuk është Prishtina – Mësoni

Instituti kombëtar i shëndetit publik në vend para pak çastesh konfirmoi rastet e reja me koronavirus. Lexo edhe: IKSHPK shpalos numrin e rasteve të reja me koronavirus në Kosovë Nga totali i qytetarëve që rezultuan të prekur, pas një kohe të gjatë, Prishtina nuk është në vendin e parë. Kjo pasi komuna me më së […]Read More

6 raste të reja në rajonin 07, mësoni cila komunë

Gjashtë raste të reja me koronavirus në rajonin 07. Katër prej tyre në Gjakovë dhe me nga një rast Rahoveci e Malisheva, përcjell 07 Press. Numër relativisht i vogël nëse e krahasojmë me totalin, 162, për të cilin shpresojmë të zvogëlohet çdo ditë e më tutje, pra deri në pikën zero. Njoftimi i plotë: 122 […]Read More

Ky është dënimi për mësimdhënësin nga Gjakova i cili e

Gjykata Themelore në Pejë – Departamenti për të Mitur ka shpallë aktgjykim dënues ndaj të pandehurit B.V për shkak se:Që nga muaji shtator e gjer me datë 14.11.2018, i pandehuri B.V në cilësinë e mësimdhënësit, i ka prekur me qëllime seksuale dhe duke shfrytëzuar moshën e tyre të ndjeshme, në mënyrë të vazhdueshme me veprime […]Read More

Aheng familjar në Gjakovë me 130 të pranishëm, intervenon policia

Pas pranimit të informatës për grumbullimin e disa qytetarëve në një restorant në Gjakovë, policia dhe inspektorët komunal kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes ku kanë hasur në një aheng familjar me rreth 130 pjesëmarrës. Ngjarja ka ndodhur mbrëmë, rreth orës 10:15, njofton policia në raportin 24 orësh. Pjesëmarrësit janë shpërndarë nga patrullat policore, […]Read More

Rrëmbehet një vajzë në Gjakovë

Një i dyshuar ka futur me forcë një grua në veturën e tij, pasditën e djeshme rreth orës 19:00, në rrugën “UÇK” në Gjakovë. Policia ka njoftuar se është arrestuar i dyshuari, i cili me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. Nuk është raportuar për asnjë të lënduar.Read More

Gjakovë, urime 14 Qershori-Dita e çlirimit!

Gjakova sot shënon 14 Qershorin, Ditën e çlirimit. 21 vite më parë Gjakova u zgjua e lumtur pasi ishte dita kur iu dha fund krimeve serbe ndaj popullatës së pafajshme. Është një ditë e madhe për popullin e komunës së Gjakovës që gjatë luftës së fundit në Kosovë dha kontribut të pazëvendësueshëm në lirinë dhe […]Read More

LAJMI I FUNDIT: 3 raste të reja me koronavirus në

28 raste të reja me koronavirus në Kosovë dhe 3 në rajonin 07. Nga këto 3 raste, dy janë nga Rahoveci, ndërsa një nga Rogova e Hasit. Kështu ka njoftuar para pak çastesh, instituti kombëtar i shëndetit publik në vendin tonë. Më poshtë postimi i plotë: NJËZET E TETË RASTE ME COVID-19 DHE TETË TË […]Read More

LAJMI I FUNDIT: Ndërron jetë trajneri 24 vjeçar nga Gjakova,

Një lajm i kobshëm vjen nga Gjakova. Trajneri i futbollit, Ardren Dafota ka ndërruar jetë. Kështu bënë të ditur klubi i Futsalit, Liburni, përmes një postimi në faqen zyrtare të rrjetit social “Facebook”, përcjell GazetaBlic. Ardreni ishte trajner i gjeneratave të reja në akademinë e futbollit, Naim Kryeziu. Klubi i futsallit ndërkaq, u ka shprehu […]Read More