Tags : Gjakova

GJAKOVË

Ushtrimi i së drejtës për të votuar! Flasin qytetarët e

Edhe pak ditë na ndajnë nga zgjedhjet e nivelit lokal, që përcaktojnë udhëheqësin komunal për katër vitet e ardhshme. Qytetarët e Gjakovës kanë mundësinë të zgjedhin në mesin e 6 kandidatëve nga AAK, VETËVENDOSJE, LDK, PDK, PSHDK dhe NISMA. Të shumtë janë qytetarët që kanë vendosur të ushtrojnë të drejtën e tyre të votës. Ata […]Read More

GJAKOVË

Raporti i Spitalit “Isa Grezda” për datën 4 Shtator 2021

Spitali i përgjithshëm “Isa Grezda” në Gjakovë po vazhdon të trajtojë pacientët e infektuar me Covid-19. Bazuar në raportin e 24 orëve të fundit, të hospitalizuar janë 106 pacientë të cilët kanë rezultuar 86 pozitiv, 12 të konfirmuar negativ dhe 8 të pakonfirmuar. Me CPAP maskë janë 4 pacient, ndërsa me oksigjeno-terapi 70 pacientë. Ju […]Read More

GJAKOVË

Javën e kaluar i vdiq babai, sot ndërron jetë edhe

Covid-19 ditëve të fundit po merr jetëra të shumë qytetarëve të Kosovës. Ky, virus nuk po pyet as moshë. Pikërisht sot nga Covid-19 ka vdekur një 20 vjeçare nga Gjakova. Lajmi është bërë i ditur në rrjete sociale nga familjarë të saj, shkruan FrontOnline, përcjell 07 Press. Ndërsa, një javë më parë pikërisht nga Covid-19 […]Read More

GJAKOVË

Kush do të jenë kandidatët nga partitë politike për kryetar

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, pas përfundimit të konsultimit me subjektet politike dhe në mbështetje të Ligjit për Zgjedhjet Lokale në Republikën e Kosovës ka caktuar 17 tetorin 2021, datë të mbajtjes së zgjedhjeve lokale. Në komunën e Gjakovës partia e parë që ka shpallur zyrtarisht kandidaturën është Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. […]Read More

GJAKOVË LAJME

Arrestohet gjakovari, i gjenden mbi 1 kg marihuanë

Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotik e Policisë së Kosovës e ka realizuar sot një aksion në qytetin e Gjakovës, ku edhe e ka arrestuar një person. Bëhet fjalë M.B, (mashkull) viti i lindjes 1992. Në aksion është shtëpia e të dyshuarit ku janë një kilogram e 131 gram substancë narkotike e llojit marihuanë. […]Read More

GJAKOVË LAJME RAHOVEC

9 raste të reja në rajonin 07, prej tyre 7

4 viktima, 316 të shëruar dhe 113 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Këtë e konfirmuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vend, përcjell 07 Press. Sa i përket rajonit 07, në Gjakovë përgjatë kësaj kohe janë regjistruar 7 raste të reja, kurse 2 sosh në Rahovec. Më poshtë edhe komunikata […]Read More

GJAKOVË LAJME

Raporti i datës 21 prill nga spitali “Isa Grezda”

Spitali i përgjithshëm “Isa Grezda” në Gjakovë po vazhdon të trajtojë pacientët e infektuar me Covid-19. Bazuar në raportin e 24 orëve të fundit, të hospitalizuar janë gjithsej 77 pacientë, prej të cilëve 65 janë pozitivë, 5 negativ, dhe 7 të pakonfirmuar. Me oksigjen aktualisht po trajtohen 43 pacientë, ndërsa me respirator asnjë pacient dhe […]Read More

GJAKOVË LAJME

Dy persona të arrestuar në rajonin e Gjakovës në 24

Dy persona janë arrestuar në 24 orët e fundit në rajonin e Gjakovës. Kështu ka bërë të ditur Prokuroria Themelore në Gjakovë përmes raportit 24 orësh, përcjell 07 Press. Ndalimet e personave me urdhër të prokurorit: Gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit kujdestar, në Prokurorinë Themelore në Gjakovë, janë ndaluar dy (2) […]Read More