Tags : Gjakovë

KOMBËTARE LAJME

Ndalohen dy persona të dyshuar për kontrabandim me migrantë

Drejtorisa Rajonale e Policisë Kufitare ”Perëndimi” në Gjakovë, sot gjatë vëzhgimit të terrenit kanë vërejtur lëvizje të dyshuara të një automjet “Audi 80” me targa vendore, i cili pastaj ishte ndalur në skajë të Autostradës në afërsi të fshatit Shkozë-Vermicë. Patrullat e policisë kanë monitoruar dhe vëzhguar automjetin, kur në një moment në automjet kanë […]Read More

GJAKOVË

Gjakovë, arrestohet një person i dyshuar për fajde

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Gjakovë, pasi dyshohet se është marrë me fajde. Në njoftimin e Policisë së Kosovës thuhet se të dyshuarit i janë gjetur edhe mjete financiare, ku janë sekuestruar 10 mijë euro. “Nga njësiti i hetimeve pran Drejtorisë për hetimin e krimit të organizuar lidhur me veprat e cekura […]Read More

GJAKOVË

Momenti kur familjarët e shohin vendin ku vdiqën fëmijët në

Dy të mitur kanë humbur jetën si pasojë e një zjarri që kaploi një objekt banimi në fshatin Ujz të Gjakovës. Ndërkohë Policia ka bërë të ditur se në gjendje të rëndë shëndetësore si pasojë e zjarrit, është edhe prindi i njërit prej viktimave, ndërsa tre familjarë tjerë kanë pësuar lëndime më të lehta trupore. […]Read More

GJAKOVË

Digjen varrezat e fshatit Shishman

Së fundmi disa vende në Kosovë janë përfshirë nga zjarret. Sipas zëdhënësit të Agjencisë për Menaxhimin e Emergjencave, Nehat Koqinaj, numri i vatrave të zjarrit ka rënë ku aktualisht janë aktive katër vatra zjarri në Kosovë. “Syri” ju sjell pamjet nga ku janë përfshirë nga zjarri varrezat e fshatit Shishman.Read More

GJAKOVË

Gjakovë – Katër meshkuj dhe dy femra bëhen për spital

Një rrahje ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:00 në komunën e Gjakovës. Sipas policisë së Kosovës, katër meshkuj dhe dy vajza, pas një mosmarrëveshje janë rrahur mes vete. Disa prej tyre kanë pësuar lëndime trupore, dhe iu është ofruar tretman mjekësor. Katër meshkujt janë arrestuar ndërsa, dy vajzat janë liruar në procedurë të rregullt. “Gjakovë, […]Read More

GJAKOVË

Policia arreston një person në Gjakovë, ia konfiskon një AK-47

Policia e Kosovës me urdhër të Gjykatës ka kryer një kontroll në fshatin Firajë të Gjakovës, në mëngjesin e së mërkurës. Zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Yllka Juniku-Shehu ka konfirumuar se kontrolli i policisë është bërë në dy shtëpi dhe në disa objekte nën dyshimin për veprën penale “Blerje dhe shitje të substancave narkotike”. […]Read More

GJAKOVË

Kërkohet paraburgim ndaj një personi të dyshuar për tentim vrasje

Prokuroria Themelore në Gjakovë, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit nga Gjykata kompetente në Gjakovë, ndaj të pandehurit T.N., për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprat penale “Tentim vrasje” dhe “Mbajtje në pronësi, kontrolle ose posedim të paautorizuar të armëve”. Sipas kërkesës, ekziston dyshimi i bazuar […]Read More

GJAKOVË LAJME

Arrestohen dy gjakovarë, i treti në kërkim – Dyshohet se

Policia e Sarandës mbrëmë njoftoi se ka shkatërruar një grup kriminal, ku persona në bashkëpunim me njëri-tjetrin grabisnin banesa në Ksamil. Në pranga kanë rënë N.N e H.M, të dy nga Gjakova, të cilat ishin pjesëtarë të grupit, ndërkohë që është shpallur në kërkim G.M, edhe ky nga Gjakova. Po ashtu është arrestuar edhe organizatori […]Read More

GJAKOVË

Me 10 Korrik mbahet edicioni i dytë i “Architech Festival”

Këtë të shtunë me datë 10 Korrik bëhet Hapja zyrtare e “Architech Festival” Edicioni II. Këtë vit Architech Festival, e karakterizon zgjerimi dhe shtrirja e tij edhe në qytetin e Gjakovës perveç kryeqytetit, duke tentuar që të dërgojmë festivalin në qytetet të cilat kan më së shumti nevojë për intervenim dhe përfshirje qytetare në dizajnimin […]Read More