Tags : Glauk Konjufca

LAJME

Glauk Konjufca: Nuk e përjashtojmë koalicionin me PDK’në

Anëtari i Kryesisë i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka folur për koalicionet e mundshme pas zgjedhjeve. “Nëse ne themi LDK-ja është e keqe se na rrëzoi një qeveri që ishte e mirë, e pikërisht për këtë arsyje është që ne e favorizojmë PDK-në për të bërë koalicion në zgjedhjet e ardhshme, kjo është gabim. Nuk […]Read More

LAJME

Thaçi i akuzoi për pjesëmarrje në “Syrin e Popullit”, kjo

Ish ministri i Jashtëm, Glauk Konjufca, ka dhënë një përgjigje ndaj presidentit i cili pati akuzuar për themelimin e organizatës terroriste “Syri i Popullit”. “Ne e kemi paditë presidentin për këto deklarata. Lënda është në gjykatë. Kjo është një shpifje. Kjo është më e rëndë dhe serioze se shpifja.” – ka thënë Konjufca, në Debat […]Read More

LAJME

“Isha gati ta grushtoja Glauk Konjufcën”

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu, ka rrëfyer një moment nervoze kur më herët ishte në Info Magazine me Glauk Konjufcën e VV-së.Ai tha se ishte gati ta grushtonte për flamurin e Kosovës, por se u përmbajt, njofton Klan Kosova. “Një herë para shumë viteve jam nxehur shumë në një debat me Glauk Konjufcën në Info Magazine […]Read More

LAJME

Glauk Konjufca e Mefail Bajqinovci shijojnë natyrën e Kosovës, po

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca dhe deputeti i LVV-së, dosti i tij, Mefail Bajqinovci kanë shfrytëzuar sot natyrën. Ata kanë ecur nëpër Bjeshkët e Popovës, mes Bajgorës dhe Llapit, transmeton Indeksonline Duket se disantaca mes tyre ishte ashtu siç kërkuan institucionet përgjegjëse, lidhur me covid-19. Ndryshe, presidenti i vendit, […]Read More