Tags : Gruaja

GJAKOVË

Rasti në Gjakovë ku gruaja me probleme mendore rrahu burrin

Mësohet e vërteta e videos nga Spitali i Gjakovës ku shihet një grua duke e trajtuar çnjerëzisht burrin e saj Njoftimi nga Policia: Me datë 14.01. 2022 rreth orës 03:00 , e dyshuara kishte sulmuar fizikisht viktimën (burrin e saj), i cili është pjesërisht i pa lëvizeshim. Rasti ka ndodhur në repartin e neurologjisë në […]Read More

KOMBËTARE LAJME

Vrasja e gruas 48 vjeçare në Llaushë – me kërkesë

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka njoftuar se pas kërkesës së kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi, kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Mitrovicë Ismet Ujkani, pas analizimit të gjitha shkresave të lëndës dhe konform Ligjit për Përgjegjësinë Disiplinore të Gjyqtarëve dhe Prokurorëve, sipas detyrës zyrtare, ka iniciuar procedurën disiplinore ndaj prokurores S.K., lidhur me rastin e viktimës […]Read More

RAHOVEC

Gruaja nga Rahoveci bashkë me fëmijë kthehet tek familja e

Policia ka informuar se dje në Rahovec është arrestuar një burrë kosovar, sepse dyshohet se ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij, duke i shkaktuar lëndime. Sipas policisë, viktima pas tretmanit mjekësor, së bashku me tre fëmijët e saj (me vullnetin e saj) ka shkuar te familjarët e saj. I dyshuari pas intervistimit, me vendim të […]Read More

GJAKOVË

Gruaja në Gjakovë kërcënon ish-burrin e saj

Policia e Kosovës dje ka arrestuar një grua në Gjakovë, e cila dyshohet se ka kryer veprën penale “dhunë në familje”. Kështu ka bërë të ditur Policia dhe ka njoftuar se gruaja u arrestuar pasi dyshohet se e ka kërcënuar ish-burrin e saj, përmes telefonit. Rasti dyshohet se ka ndodhur dje, në orët e mëngjesit. […]Read More

GJAKOVË LAJME

Gjakovë: Burri rrah gruan, arrestohet

Një burrë në Gjakovë, është arrestuar pasi i njëjti ka rrahur gruan e tij. Si pasojë, viktima ka pranuar tretman mjekësor, ku më pas me dëshirë bashkë me foshnjën e saj është kthyer tek prindërit e saj, njofton Klan Kosova. Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, thuhet se i dyshuari me vendim të […]Read More

GJAKOVË LAJME

Burri nga Gjakova sulmon me thikë ish-bashkëshorten

Një burrë nga Gjakova ka sulmuar me thikë ish-bashkëshorten e tij. Rasti po cilëoshet si “Vrasje në tentativë”. Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se viktimës i është ofruar tretman mjekësor dhe se e njëjta është hospitalizuar për tretman të mëtutjeshëm. “Gjakovë 31.03.2021 – 15:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi […]Read More