Tags : Ismaili

Ismaili: Albin Kurti nuk brengoset për vlerat e luftës, po

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili ka kritikuar ashpër kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Ismaili citon Albin Kurtin tek kishte thënë dikur “Shko në Hagë, Hashim” dhe shprehet se kjo është ndër fjalitë më të turpshme të Kurtit. Ai shprehet se Kurti nuk brengoset për vlerat e luftës derisa po […]Read More

Ismaili: Kurti s’mund të jetë lider i opozitës

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, i ka quajtur qeveri të mashtrimit Qeverinë Kurti dhe Qeverinë Hoti. Sipas tij, të dy këto qeveri të fundit “i kanë bërë dëme shumë Kosovës për kohë shumë të shkurtër”. “Pamë që janë marrë me gjëra të parëndësishme për qytetarin, me […]Read More