Tags : Italia

SPORT

Revoltohen tifozët e skuadrës italiane: “Si mund të festoni një

Që prej të hënës skuadrat në Itali kanë nisur stërvitjen në ambjetet sportive pas afro 60 ditë pezullim të kampionatit. Autoritetet italiane kanë vendosur që gjatë kësaj periudhe të ketë një monitoorim të rasteve me Covid-19.Nëse në dy javët në vazhdim kurba e të infektuarve do të ulet dhe do të reduktohet numri i vdekjeve, […]Read More

LAJME

Më shumë të shëruar nga koronavirusi sesa të vdekur, të

Italia vazhdon të jetë shteti më i prekur në kontinentin e vjetër, përcjell 07 Press. Madje, numri i të prekurve ka shkruar afro 25000, megjithëse e rëndësishme të potencohet është fakti që më shumë ka të shëruar sesa të vdekur dhe se pjesa tjetër mbetet në rehabilitim e sipër. Para pak çastesh, mediat italiane kanë […]Read More