E diel, Dhjetor 4

Etiketë: KF Rahoveci

Përfundojnë dy ndeshje të grupit A në Ligën e Parë, rezultatet

Përfundojnë dy ndeshje të grupit A në Ligën e Parë, rezultatet

Sport
Kanë përfunduar para pak çastesh dy ndeshje të grupit A në Ligën e Parë. Istogu ka regjistruar fitore të pastër 2-4 në udhëtim ndaj Trepçës, rezultat ky me të cilin kishte fituar edhe skuadra jonë. Në anën tjetër, Feronikeli 74 fitoi përballë A&N 2-0. Kujtojmë se dueli tjetër i paraparë të zhvillohej sot me Vëllaznimit e Lirisë është shtyrë për nesër në të njëjtën kohë shkaku i vërshimeve.
Rahoveci të dielën ndaj Pheonix-it si mysafir, gati për rezultat pozitiv

Rahoveci të dielën ndaj Pheonix-it si mysafir, gati për rezultat pozitiv

Sport
Rahoveci do të jetë mysafir i Phoenixit në ndeshjen kryesore të javës së gjashtë në Ligën e Parë. Vreshtarët udhëtojnë drejt Vitomiricës për të mos u mposhtur, kurse një fitore veçse do t'i shtonte edhe më tepër shpresat për elitë. Kujtojmë aktualisht bardhekaltërit kryesojnë renditjen tabelare me katër fitore dhe vetëm një barazim në pesë ndeshje. Më poshtë edhe njoftimi i para pak çasteve nga klubi.
“Të gjithë luajnë për ekip”, super-atmosferë te skuadra e KF Rahovecit

“Të gjithë luajnë për ekip”, super-atmosferë te skuadra e KF Rahovecit

Sport
Rahoveci po shënon rezultatet më të mira në dy dekadat e fundit. Bardhekaltërit nga "Jahja Danuza" momentalisht udhëheqin renditjen tabelare në grupin A dhe janë goxha të entuziazmuar me suksesin e deritanishëm. Kjo duket të mos jetë e rastësishme. Siç mëson 07 Press, atmosfera brenda kampit është shumë e mirë. Madje, njëri prej futbollistëve në kushte anonimiteti i ka thënë portalit se të gjithë lojtarët luajnë për skuadrën dhe kanë harruar suksesin individual. "Portieri është fenomenal. Ka regjistruar paraqitje tejet të mira. Mbrojtja me kapitenin Muhamed Shehu është 'çelik' fare. Mesfusha s'ka dështuar asnjëherë. Pastaj Edon Zeqiri lojën e fundit ka qenë "MVP". Bielsa nuk po dalet. 6 gola, 2 asistime e 1 penallti e fituar në pesë javë. A nuk ju duket shumë?", shtoi ky futb...
“Jahja Danuza” në delir, Rahoveci përmbysë Vëllaznimin në lojën shtesë

“Jahja Danuza” në delir, Rahoveci përmbysë Vëllaznimin në lojën shtesë

Sport
KF Rahoveci ka përmbysur Vëllaznimin në katër minutat e fundit të ndeshjes. Një skuadër me karakter lufton deri në fund dhe kështu ndodhi edhe sot. Bardhekaltërit e Alirifës nuk u dorëzuan deri në fund, kur fillimisht në të 89-tën barazuan shifrat, para se pesë minuta më vonë ta fitojnë komplet ndeshjen. Hap i mundimshëm ky, por tejet i madh i skuadrës nga “Jahja Danuza”.
Me kë ndeshen konkurrentët e KF Rahovecit këtë xhiro? – Vëmendja në Prizren

Me kë ndeshen konkurrentët e KF Rahovecit këtë xhiro? – Vëmendja në Prizren

Sport
KF Rahoveci pas xhiros së katërt ka regjistruar startin më të mirë në dy dekadat e fundit. Këtë xhiro bardhekaltërit nga “Jahja Danuza” do të jenë nikoqirë të Vëllaznimit. Në anën tjetër, konkurrenti i parë, Onixi i shkon A&N-së në Prizren. Gjithsesi, ende është herët për të vendosur se cilat skuadra do të luftojnë për çka, por e rëndësishme është, Rahoveci është në rrugë të mirë. Shpresojmë që bizneset rahovecase të afrohen edhe më shumë për klubin dhe ta ndihmojnë drejt ëndrrës së madhe.
Biznesmenët rahovecas të entuziazmuar pas triumfit në Istog, konfirmojnë praninë kundër Rilindjes

Biznesmenët rahovecas të entuziazmuar pas triumfit në Istog, konfirmojnë praninë kundër Rilindjes

Sport
Është rikthyer entuziazmi në qytetin tonë sa i përket futbollit. Pas afro një dekade e gjysmë regjistrojmë startin dy ndeshje - dy fitore. Triumfi ndaj Lirisë, e sidomos i sotmi në Istog ka gëzuar tejmase biznesmenët. Madje, disa prej tyre për faqen tonë konfirmuan praninë në sfidën e radhës. "Çka janë duke bërë këta? Sinqerisht. Thjesht wow! Do të jem përballë Rilindjes gjithsesi. Më pas do t'i shikoj mundësitë për të kontribuar", tha njëri prej tyre. Kujtojmë se tash Rahoveci udhëheq re dite tabelare me bilanc të qindpërqindtë.
Gazeta Nacionale: Rahoveci ka nënshkruar me ish-futbollistin e skuadrës së njohur kroate

Gazeta Nacionale: Rahoveci ka nënshkruar me ish-futbollistin e skuadrës së njohur kroate

Sport
Ish mbrojtësi i klubit kroat, Hrvatski Dragovoljac, Nue Nreca ka arritur marrëveshje me skuadrën kosovare, KF Rahoveci. Klubi nga Liga e Parë që synon ngritjen në Superligë ka nisur të përforcohet dhe ardhja më e fundit është Nreca. https://07press.com/kf-rahoveci-prezanton-fanellat-per-edicionin-2022-2023/ Burimet e gazetës Nacionale pranë futbollistit tregojnë se është arritur marrëveshja për gjashtë muajt e ardhshëm. Nreca pritet që nesër të njoftohet edhe me bashkëlojtarët e tjerë duke u paraqitur në stërvitje, derisa brenda javës do zyrtarizohet nga vetë klubi kosovar. Rahoveci ka nisur të konsulidohet si një ekip, pasi që edhe kanë arritur marrëveshje me disa nga futbollistët që bartën "barrën" e skuadrës në edicionin e kaluar për rinovimin e kontratës, ndërsa u përfor...