Tags : Komunat

Këto janë komunat me numrin më të madh të personave

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 227 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 58 raste. Rastet pozitive janë nga: komuna e Fushë Kosovës 12 raste […]Read More