Tags : Koronavirus

Konfirmohen rastet e reja me koronavirus në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 560 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 46 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar dy raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. […]Read More

Ky është numri i viktimave nga koronavirusi në Kosovë në

Para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik ka konfirmuar numrin e rasteve të reja me koronavirus në vendin tonë. Lexo edhe: LAJMI I FUNDIT: Bie numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë Ndërkaq, në 24 orët e fundit, është regjistruar vetëm një rast i vdekjes nga Covid-19, duke e dërguar në 617 numrin […]Read More

LAJMI I FUNDIT: Bie numri i të infektuarve me koronavirus

46 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vend. Më poshtë edhe komunikata e plotë: 101 TË SHËRUAR DHE 46 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në… Posted by Instituti Kombëtar i […]Read More

LAJMI I FUNDIT: Konfirmohen rastet e reja me koronavirus në

76 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vend. Më poshtë edhe komunikata e plotë e IKSHPK-së. 165 TË SHËRUAR DHE 76 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën […]Read More

IKSHPK shpalos numrin e rasteve të reja me koronavirus në

55 raste të reja me koronavirus në vendin tonë. Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në Kosovë. Më poshtë edhe komunikata e plotë e IKSHPK-së. 150 TË SHËRUAR DHE 55 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në… Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike […]Read More

Qytetarët me më së shumti të infektuar me Covid 19

Shkalla e pozitivitetit, 6.38%, ishte më e larta te pasagjerët e kthyer nga Kosova. Testimet kanë treguar një rezultat pozitiv për 93 nga gjithsej 1,458 njerëz që kanë hyrë nga ky vend. Shumica e udhëtarëve që kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në Aeroportin e Frankfurtit, kanë ardhur nga Kosova. Kjo del nga statistikat e ndërmarrjes […]Read More

Qytetet dhe fshatërat prej nga vijnë 71 të infektuarit e

71 raste të reja janë konfirmuar me koronavirus në vendin tonë. Lexo edhe: Ky është numri i të shëruarve nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend Këtë e zyrtarizoi para pak çastesh vetë instituti kombëtar i shëndetit publik në Kosovë, përcjell 07 Press. Komuna me më së shumti raste sërish doli të jetë […]Read More

Ky është numri i të infektuarve me koronavirus në 24

71 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vend. Më poshtë edhe komunikata e plotë. 163 TË SHËRUAR DHE 71 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në… Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të […]Read More

Ky është numri i viktimave nga koronavirusi në Kosovë në

Bie numri i viktimave. Tre sosh janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, përcjell 07 Press. Lexo edhe: LAJMI I FUNDIT: IKSHPK publikon numrin e rasteve të reja me koronavirus në Kosovë Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vend. 122 TË SHËRUAR DHE 70 RASTE ME COVID-19!Gjatë […]Read More

LAJMI I FUNDIT: IKSHPK publikon numrin e rasteve të reja

70 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vend, përcjell 07 Press. Më poshtë edhe komunikata e plotë e IKSHPK-së: 122 TË SHËRUAR DHE 70 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në… Posted by Instituti Kombëtar i […]Read More