Tags : Koronavirusi

KOMBËTARE LAJME

Konfirmohen rastet e reja me koronavirus në Kosovë

196 TË SHËRUAR DHE 25 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.333 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve […]Read More

KOMBËTARE LAJME

Ky është numri i të infektuarve me koronavirus në 24

4 viktima, 316 të shëruar dhe 113 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Këtë e konfirmuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vend, përcjell 07 Press. Më poshtë edhe komunikata e plotë. 316 TË SHËRUAR DHE 113 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në […]Read More