Tags : Kosovë

KOMBËTARE LAJME

Asnjë viktimë, 116 të shëruar dhe 10 raste të reja

Edhe 10 raste me koronavirus janë shënuar në Kosovë në 24 orët e fundit. Brenda kësaj periudhe, nuk është shënuar asnjë viktimë. Njoftimi i plotë: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.674 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit […]Read More

KOMBËTARE LAJME

Lajm tejet i mirë, bie shumë numri i të infektuarve

154 raste të reja me koronavirus në vendin tonë në 24 orët e fundit. Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në Kosovë, përcjell 07 Press. Më poshtë edhe komunikata e plotë. 545 TË SHËRUAR DHE 154 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në […]Read More

KOMBËTARE LAJME

Këto janë ngjarjet kryesore të ditës të planifikuara për sot

Ngjarjet e datës 2 prill: Në komunën e Gjakovës nis procesi i vaksinimit të punëtorëve shëndetësorë. (QMF-Çabrati, ora 08:00) Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, viziton shtëpitë e ndërtuara nga DPMS për përfituesit e thirrjes publike të kësaj drejtorie për “Ndërtimin e 30 shtëpive të formës – Pika Jashtë”. (Nisja nga Shtëpia e Bardhë, […]Read More

KOMBËTARE LAJME

Ambasada e Kosovës në Francë del me një njoftim shumë

Ambasada e Kosovës në Paris ka publikuar një njoftim të rëndësishëm për qytetarët, lidhur me mbylljen e kufijve dhe ndalimit të hyrje-daljeve në Francë, nga vendet që gjenden jashtë BE-së. Ambasada ka njoftuar se sipas vendimit të Qeverisë franceze do të ketë kontrolle të rrepta gjatë orës policore. “Ju njoftojmë se me datë 29 janar […]Read More