Tags : Kufi

Kosovarët drejt bregdetit shqiptar, mbi 15 mijë qytetarë kaluan kufirin

Mëngjesi i kësaj të shtune shënoi një tjetër rekord fluksi të kalimeve në Morinë. Më shumë se 15 mijë qytetarë me automjete personale dhe autobusë, kaluan kufirin drejt bregdetit vetëm brenda dy orë. Kosovarët po e shfrytëzojnë këtë fundjavë për ta mbyllur sezonin e pushimeve, pasi të hënën nisi edhe mësimi në shkolla. Vargu i […]Read More

Hapja e kufijve, radhë e gjatë në pikën e kalimit

Pas vendimit të qeverisë së re me kryeministër Avdullah Hotin, ku u tha se do të hapen kufijtë me Kosovën duke nisur nga dita e nesërme (8 Qershor 2020), një numër i madh njerëzish kanë marrë makinat për tu nisur drejt shtetit fqinj. Në fotografinë e siguruar nga Faxweb.al vihet re trafiku i makinave teksa […]Read More