Tags : Kurti

LAJME

A do të marrin pjesë Kurti e Veseli në takim

Në orën 12:00 pritet të mbahet takimi i kryeministrit, Avdullah Hoti me disa prej liderëve politikë në Kosovë. Dy liderët opozitarë, Albin Kurti i LVV-së dhe e Kadri Veseli i PDK-së edhe këtë herë nuk i janë përgjigjur ftesës së kryeministrit Hoti. Ky i fundit e ka thirrur “forumin e liderëve”, siç ka thënë për […]Read More

LAJME

Nga tubimi në shesh, Albin Kurti i çon “selam” Hashim

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur sot një tubim për të shënuar 21-vjetorin e çlirimit të Kosovës dhe 15-vjetorin e themelimit të VV-së.Në fjalën e tij, lideri i këtij subjekti politik Albin Kurti e ka quajtur hajn Presidentin Hashim Thaçi. Por sipas tij, Thaçi edhe një muaj do të shkojë dhe nuk do të mundet të vjedhë […]Read More

LAJME

Kurti e refuzon “Forumin e Liderëve” që e propozoi Hoti

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti i ka dërguar para dy ditëve letër shefit të Lëvizjes Vetëvendosje, për të diskutuar për dialogun me Serbinë, raporton Gazeta Express. Kështu ka deklaruar zëdhënësi i LVV’së, Arlind Manxhuka, që ka shkruar në Facebook se nuk iu janë përgjigjur ftesës së Hotit dhe nuk do të marrin pjesë në takimet […]Read More

LAJME

Ismaili: Kurti s’mund të jetë lider i opozitës

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, i ka quajtur qeveri të mashtrimit Qeverinë Kurti dhe Qeverinë Hoti. Sipas tij, të dy këto qeveri të fundit “i kanë bërë dëme shumë Kosovës për kohë shumë të shkurtër”. “Pamë që janë marrë me gjëra të parëndësishme për qytetarin, me […]Read More

LAJME

Kurti homazhe tek varri i Vokrrit: Fitoret e Prishtinës ishin

Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti njëherit Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, bashkë me deputetë të këtij subjekti, ka vizituar sot varrin e legjendës së futbollit shqiptar, Fadil Vokrri në dyvjetorin e vdekjes. Kurti ka thënë se Vokrri ishte arsyeja e fitoreve të Prishtinës, derisa ndau dhe një rrëfim të miqve të tij futbollistë, njofton Klan Kosova. […]Read More

LAJME

Kurti e konfirmon: Me 12 qershor do të mbahet tubim

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka bërë të ditur se të premten e 12 qershorit, në përvjetorin e partisë, kanë vendosur që përvec aktiviteteve, do ta mbajnë edhe një tubim publik. Përmes një shkrimi në Facebook, Kurti ka thënë se tubimi publik do të mbahet duke e respektuar distancën. Shkrimi i plotë nga Albin […]Read More

LAJME

Albin Kurti dhe të tjerët rezultojnë negativë?!

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe zyrtarët tjerë qeveritarë të testuar kanë rezultuar negativ. Kështu i kanë thënë Gazetës Blic burime të pakonfirmuara. “Para pak minutash u është kumtuar Kurtit dhe të tjerëve se kanë dalë negativë nga testimi pas kontaktit me një të dyshuar si i prekur me koronavirus”, tha ky burim. Gazeta Blic […]Read More

LAJME

Përfundon afati për dërgim të komenteve në Kushtetuese për dekretin

Ka kaluar afati për dërgimin e komenteve për caktim të masës së përkohshme për dekretimin që presidenti Hashim Thaçi ia bëri Avdullah Hotit të LDK-së për kryeministër. Të enjten, Lëvizja Vetëvendosje dërgoi ankesën në Kushtetuese, ndërsa në mëngjesin e së premtes, një ditë para seancës së paralajmëruar nga LDK-ja për votim në Kuvend, Gjykata Kushtetuese […]Read More