Tags : LDK

LAJME

PDK, LVV dhe AAK bëhen bashkë

Gjatë ditës së sotme përmes rrjetit social instagram deputetja nga radhët e PDK-së, Blerta Deliu- Kodra ka postuar një foto nga vrapimi në Gërmi. Së bashku me Deliun ishte edhe deputetja nga radhët e VV-së, Mimoza Kusari-Lila dhe deputetja nga radhët e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi. Deliu bashkangjitur me foton ka shkruar që “sot vrapuam për […]Read More

LAJME

Lirohet nga burgu vrasësi i zyrtarit të LDK-së

Jetullah Kryeziu, i dënuar me 20 vjet burg për vrasjen e ish-aktivistit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), është liruar nga burgu. Gjykata në Prizren në vitin 2003 kishte dënuar me burg Kryeziun për vrasjen e ish-kryetarit të Suharekës, Ukë Bytyqin dhe dy përcjellësve të tij, Bafti Bajrami e Bajram Bytyçi. Kryeziu kishte vrarë Bytyqin […]Read More

LAJME

“Të hapet një konsullatë edhe në Malishevë” – Edhe nga

Në Lidhjen Demokratike të Kosovës kanë reaguar pasi që djali i deputeti Haxhi Shala është emëruar konsull në Pragë. Anëtari i këtij subjekti, Naser Rugova ka ironizuar duke thënë se pas emërimit të një ”super konsulli” në Çeki, Republika e Çekisë të ngazëllyer nga ky fakt paska vendosur të hapë Konsullatë në Malishevë! “P.S. Ta […]Read More

LAJME

Deputetja e LDK-së e pranon se janë duke u zhvilluar

Zgjedhja e presidentit të ri nuk është diskutuar zyrtarisht në Lidhjen Demokratike të Kosovës. Kështu deklaroi deputetja e kësaj partie Besa Gaxherri. Megjithatë ajo beson se bisedime ka pasur dhe do të ketë, kjo pasi që të dy temat janë të ndërlidhura me njëra tjetrën. “Zyrtarisht në organet e partisë nuk është shtruar çështja e […]Read More

LAJME

Vjosa Osmani me fjalë përulëse për LDK-në, kjo është deklarata

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka kritikuar përsëri ish-partinë e saj, Lidhjen Demokratike të Kosovës, se i kanë bërë të padrejtë kur e kanë larguar nga pozita e nënkryetares.Kryeparlamentarja gjatë emisionit ka komentuar edhe takimet që kanë zhvilluar së fundi partnerët e koalicionit LDK- AAK e NISMA Socialdemokrate në të cilin takim është […]Read More

LAJME

Fehmi Cena, kandidat i LDK-së për kryetar të Rahovecit?!

Megjithëse kanë mbetur më shumë se 12 muaj deri në zgjedhjet e ardhshme lokale, degët e partive respektive vetëm sa po i bëjnë gati kandidatët e tyre. Sot, portali ynë përmes rrjeteve sociale organizoi një sondazh, ku vuri si opsione emrat e kandidatëve duke u bazuar në mundësinë e nominimit të tyre, përcjell 07 Press. […]Read More

LAJME

Vdes edhe një anëtar i LDK’së

Kreu i Degës së LDK’së në Dragash, Selim Kryeziu, ka njoftuar se sot ka vdekur anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Munafir Beshiri. Selimi u ka shprehur ngushëllime familjarëve dhe miqve që e kanë njohur. Njoftimi i plotë: Të nderuar miq Sot, më 29 gusht, ka ndërruar jetë Dr. Mynafir Beshiri. Doktori me vite të […]Read More

LAJME

Isa Mustafa: VV’ja ofron vetëm karantinë dhe propagandë, s’ka partner

Isa Mustafa nuk po sheh asgjë të mirë te Partia e Albin Kurtit me të cilin fillimisht ndërtoi koalicionin e “Shpresës”. Po thotë se Vetëvendosje ofron vetëm karantinë për njerëzit, propagandë dhe viktima të propagandës. Madje, po thotë se VV s’mund ta rrëzojë Qeverinë pasi s’mund të gjejë partner.Isa Mustafa është politikani dhe Kryeministri që […]Read More

LAJME

Ndërron jetë anëtari i LDK-së në Rahovec

Ka ndërruar jetë anëtari i LDK’së nga Komuna e Rahovecit, Shaban Dana, raporton Gazeta Express. Lajmin e ka bërë të ditur përmes Facebook’ut, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti. “Sot me pikëllim e morëm lajmin e ikjes në amshim të Shaban Danës, ish anëtar i kryesisë i degës së LDK-së në Rahovec, veprimtar i LDK-së që […]Read More