E shtunë, Shtator 30

Etiketë: Lladrovci

Lladrovci: Është më e dhimbshme kur kryeministri harron se çfarë deklaroi më 2020 për Lajçakun

Lladrovci: Është më e dhimbshme kur kryeministri harron se çfarë deklaroi më 2020 për Lajçakun

Kombëtare, Lajme
Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, përmes një postimi në rrjetin social “Instagram”, ka kujtuar fjalët e ish-presidentit Thaçi kur i bëri thirrje BE-së që të mos e emërojë Miroslav Lajçakun si emisar të dialogut Kosovë-Serbi. “Ish presidenti Thaçi, ishte vizionar edhe në vitin 2020 kur theksoi se “duke mos e emëruar Lajçakun në pozitën e emisarit për negociatat Kosovë-Serbi, Bashkimi Evropian do të përmirësonte edhe kredibilitetin edhe një herë sepse Sllovakia nuk e ka njohur Kosovën si shtet dhe ka votuar kundër Kosovës në UNESCO”, ka thënë ai. Në këtë kontekst, Lladrovci e ka quajtur “të dhimbshëm” faktin që kryeministri Kurti “harron se çfarë deklaroi më 2020 për Lajçakun” “Është më e dhimbshme kur sot, Kryeministri harron se çfarë deklaroi më 2020 për Lajçakun: “Kosova është ...