Tags : Mali i Zi

Mali i Zi nesër hap kufirin me Kosovën

Nesër, Mali i Zi do të hapë kufijtë e vet me vendet e rajonit, duke përfshirë Kosovën dhe Shqipërinë. Kështu ka bërë të ditur drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Boban Mugosa, si mysafir i Televizionit Vijesti, raporton rtcg. Ai tha se sot do të mbahet një seancë elektronike e Organit Kombëtar Koordinues për sëmundjet […]Read More

Virusi “rikthehet” fuqishëm edhe në Mal të Zi: 61 të

Mali i Zi ka informuar për 61 raste të reja me COVID-19. Nga 450 testime sa janë bërë, 61 kanë dal pozitive, ka njoftuar Instituti i Shëndetësisë i Malit të Zi. Nga të infektuarit, më së shumti ka nga Rozhaja, 28 sosh. Ndërkohë, në Kosovë dje ishte arritur numri më i mash i të prekurve […]Read More

Mali i Zi me masa të reja, vendoset edhe për

Qeveria e Malit të Zi ka prezantuar të enjten mbrëma masat e reja në luftë ndaj përhapjes së COVID-19. Në njoftimin e publikuar në faqen zyrtare të Qeverisë së Malit të Zi është bërë e qartë se hyrja për qytetarët e Kosovës në këtë vend është e mundur vetëm me testim paraprak negativ për COVID-19. […]Read More

Mali i Zi vendos rregulla të reja për kosovarët që

Pas disa javësh pa koronavirus, Mali i Zi ka shënuar 13 raste të reja. Rastet e reja janë shënuar në pesë ditët e fundit. 3 prej të infektuarve ndodhen në spital por gjendja e tyre shëndetësore është stabile.Kështu, Trupi Nacional Koordinues atje ka miratuar metodologjinë kundër përhapjes së koronavirusit. Këtu përfshihen edhe banorët e Kosovës. […]Read More