Tags : Messi

“Zyrtare: Messi është futbollist i Cruzeiros”

Tifozët e ekipit brazilian, Cruzeiro kanë përjetuar një “shok” të vërtetë mbrëmjen që shkoi. Kjo pasi, për pak çaste, Messi ishte futbollist i skuadrës së tyre të zemrës, përcjell GazetaBlic. Ashtu siç edhe mund ta paramendoni, ashtu edhe ndodhi. Hakerët sulmuan faqen e klubit nga “Bello Horizonte”, teksa në ballinë ishte lajmi se Messi është […]Read More

Messi në Manchester City? Vjen reagimi i babait të argjentinasit

La Nacion raportoi se Messi tashmë ka marrë vendimin së bashku me gruan e tij dhe ishte duke u përgatitur për jetën në Manchester për t’u bashkuar me Pep Guardiola. E gjitha nuk ishte ashtu siç dukej. Jorge Messi (babai i Leo) konfirmon se videoklipi i La Nacion rreth “rrëfimit” të Messit është i rremë, […]Read More

Shkenca më në fund jep një përgjigje në pyetjen se

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kanë qenë një burim i debatit më të madh që kemi parë ndonjëherë në futboll, me pyetjen e shtruar se kush është më i mirë në krahasimin mes tyre. Ylli argjentinas dhe ai portugez konsiderohen ndër më të mirët në histori të futbollit. Ata rivalitetin mes tyre e kanë ngritur […]Read More

Ferdinand: Messi më turpëroi në finalen e Ligës së Kampionëve

Rio Ferdinand e ka pranuar se ishte ndier i turpëruar pas humbjes së Manchester Unitedit në finale të Ligës së Kampionëve më 2011, ndaj një Barcelone të udhëhequr nga Lionel Messi. Golat nga Pedro, Lionel Messi dhe David Villa ia siguruar skuadrës së Pep Guardiolës një fitore prej 3:1 në Wembley, me Unitedin që kishte […]Read More