Tags : Milot Rashica

Momenti kur Milot Rashica e humb penalltinë

Milot Rashica e ka shpërdoruar penalltinë e fituar në minutën e 18. Futbollisti kosovar nuk arriti ta dërgojë topin në rrjetë, por për fatin e tij të mirë, dy minuta më pas Klassen realizoi golin e epërsisë për mysafirët. Më poshtë edhe penalltia e humbur nga Rashica, derisa kujtojmë se momentalisht po zhvillohet minuta e […]Read More

Klubi italian i dashuruar pas Milot Rashicës, synon ta transferojë

Napoli po përballet me konkurrencë të fortë, pasi yllin kosovar e duan klubet e mëdha evropiane, por napolitanët nuk dorëzohen assesi për futbollistin vushtrrias Klubet evropiane vazhdojnë ta ndjekin me kujdes situatën e Milot Rashicës. Njëri prej klubeve të njohura që e do yllin kosovar është edhe Napoli, shkruan Gazeta Express. Mediat italiane shkruajnë se […]Read More

RB Leipzig mohon se ka arritur marrëveshje me Rashicën

Ditëve të fundit kanë qarkulluar zëra të shumtë lidhur me të ardhmen e Rashicës. Madje, mediat gjermane kanë deklaruar bindshëm se ylli i kombëtares së Kosovës, Milot Rashica veçse ka nënshkruar me Leipzigun, përcjell GazetaBlic. Por, ka qenë drejtori sportiv i RB Leipzig, Markus Krosche, i cili ka mohuar këto spekulime, duke thënë se duke […]Read More

A po frikësohet Rashica të transferohet në Liverpool?

E ardhmja e Milot Rashicës është gjithnjë e më larg Werder Bremenit. Për futbollistin kosovar po interesohen skuadra të mëdha evropiane e ndër to është edhe skuadra angleze Liverpool, shkruan KosovaPress. Mirëpo në një artikull të publikuar në mediat e huaja raportohet se ai po heziton ti bashkohet skuadrës së Jurgen Klopp. Sipas tyre ajo […]Read More

Me shitjen e Rashicës, Werder Bremen do t’vendoste rekord në

Liverpool, Dortmund dhe së fundi Leipzig, janë skuadrat më të interesuara për t’i siguruar shërbimet e yllit kosovar. Megjithatë, kjo e fundit nga të tretë, është në “pole-position”, pasi e sheh përfaqësuesin e Kosovës si zëvendësues potencial të Timo Werner, që me gjasë do të kalojë në Liverpool, përcjell GazetaBlic. Rashica, ishte lojtari më i […]Read More

Altin Lala: Miloti do të qëndronte te Shqipëria, sikur ta

Milot Rashica nuk do ta zgjidhte Kosovën por do të vazhdonte me Shqipërinë, sikur të mos e largonin nga ekipi kombëtar kuqezi i cili mori pjesë për herë të parë në histori në një kampionat evropian më 2016 në Francë, sipas menaxherit të futbollistit të Werder Bremen, Altin Lala. Anësori nga Vushtrria e kishte lënë […]Read More

Milot Rashica dhe bashkëlojtarët e tij vendosin të heqin dorë

Koronavirusi ka shkaktuar dëme të riparueshme në aspektin menaxherial, përkundër asaj më të rëndësishmes që po bënë dita-ditës, marrjen e jetëve. Bota e sportit po vuan goxha në këtë aspekt, megjithëse shumica e futbollistëve profesionistë kanë bërë thirrje që të qëndrohet në shtëpi dhe ta kalojnë me sukses këtë sfidë, përcjell GazetaBlic. Së fundi, një […]Read More