Tags : Moti

LAJME

Ky është parashikimi i motit për sot dhe nesër

Parashikimi i motit sipas Institutit Hidrometereologjik të Kosovës. Në dy ditët e ardhme pritet të mbajë mot me diell dhe vransira të shpërndara. Njoftimi i plotë: Moti për dy ditë 20-21.01.2021 Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Në mëngjes do të ketë ngrica në gjithë territorin. Temperaturat minimale do të lëvizin […]Read More

LAJME

Bëhuni gati, ky është parashikimi i motit për fundjavë

Prej nesër në Kosovë do të ketë reshje të dobëta bore kurse në fundjavë acari siberik do të përfshijë edhe vendin tonë e kohëpaskohe me rrebeshe bore, njofton Prishtina Weather.Kalimi i një fronti të ftohtë mbi rajon ditën e enjte sjell vranësira dhe mundësi për reshje të dobëta lokale bore. Në ditët e fundjavës masa […]Read More

LAJME

Borë, shi e përmbytje – ky është parashikimi i motit

Në fundjavë ftohtë, kryesisht vranët me reshje të përziera dimërore, borë, shi dhe shi i akullt. Vende-vende reshjet do të jenë më intensive, me mundësi të përmbytjeve të reja. Sipas Prishtina Weather në ditët e fundjavës do të mbajë mot më i ftohtë, kryesisht i vranët, e ku nga mbrëmja e së shtunës priten sërish […]Read More

SPORT

Ky është parashikimi i motit për sot

Paradite vende-vende vazhdojnë të reshurat e shiut. Në mbrëmje sërish priten të reshura shiu e në vise malore me borë. Vonë gjatë natës të reshurat e borës mund të priten edhe në pjesë të ulëta të vendit. Temperaturat në vise të ulëta 4C deri 10C, e në vise malore -1C deri 2C. Do të fryj […]Read More

LAJME

Sot e nesër, mot i ndryshueshëm

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu. Reshjet do të fillojnë kryesisht në pjesën e dytë të ditës së mërkurë për të vazhduar edhe gjatë ditës së enjte. Prezenca e përkohshme e erërave nga verilindja do […]Read More

LAJME

Përgatituni për ndryshime, ky është parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë gjatë ditës së nesërme në vend. IHMK ka thënë se do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë […]Read More

LAJME

Ky është parashikimi i motit për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë gjatë ditës së nesërme në vend. IHMK ka thënë se do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë […]Read More

LAJME

Ky është parashikimi i motit për fundjavë

Parashikimi i motit sipas Institutit Hidrometereologjik për dy ditët e ardhshme. Njoftimi i plotë: Moti për dy ditë 01-02.01.2021 Do të mbajë mot me vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius, Do të fryjë erë e lehtë […]Read More

LAJME

Ky është parashikimi i motit për sot

Mot kryesisht i vranët dhe i butë do të vijoj gjatë këtyre ditëve të fundit të 2020, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. Kjo situatë e krijuar meteorologjike do të vijoj të mbetet prezente mbi vendin tonë. Vranësirat e krijuar gjatë vikendit do të vazhdojnë të mbeten jostabile duke krijuar kushte për reshje shiu në viset […]Read More

LAJME

Bëhuni gati! Këto janë të dhënat sinoptike për ditën e

Instituti Hidrometereologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me shi dhe borë. Njoftimi i plotë i IHK: Moti sot, 27.12.2020 Të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu dhe bore. Reshje bore pritet të bie kryesisht në zonat malore. Temperaturat minimale do të […]Read More