Tags : Orari

LAJME

Ky është orari i ri i lëvizjes për qytetarët dhe

Qeveria e Republikës së Kosovës e drejtuar nga Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, në mbledhjen elektronike të zhvilluar sot ka marrë vendim për ndryshimin e masave kufizuese anti-Covid-19. Kufizimi i orarit të lëvizjes dhe orari i zhvillimit të aktiviteteve biznesore është bërë sipas kategorizimit të komunave me rrezikshmerinë e përhapjes së virusit Covid-19. Më poshtë […]Read More

LAJME

Ky është orari i ri i lëvizjes

Nga nesër fillon faza e dytë e rikthimit në normalitet. Sot numri i të shëruarve ishte më i madh sesa i të infektuarve, teksa autoritetet kanë dhënë sinjale pozitive se lufta ndaj pandemisë po shkon drejt fundit. Më poshtë gjeni orarin e lëvizjes sipas numrit të parafundit të letërnjoftimit, teksa do të vlejë deri më […]Read More