Tags : Policia e Kosovës

KOMBËTARE LAJME

Dita e pestë e bllokadës në Veri, kështu paraqitet gjendja

Edhe në ditën e pestë vazhdon bllokada në pikat kufitare Jarinjë dhe Bërnjak. Bllokimi i tyre erdhi pas aplikimit të masës së reciprocitetit me palën serbe për targat e automjeteve nga autoritetet kosovareMomentalisht situata paraqitet e qetë megjithëse pengesat e vendosura nga serbët vazhdojnë të jenë prezente. Kështu ka deklaruar për “Gazeta Blic” zëdhënësi i […]Read More

KOMBËTARE LAJME

Pamje se si xhandarmëria serbe vrojton Policinë e Kosovës në

Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e reciprocitetit për targa, pjesëtarë të Policisë së Kosovës po vazhdojnë të qëndrojnë në gjendje gatishmërie në pikën kufitare në Jarinjë. Në disa pamje shihet se në Jarinjë shihen xhandarmëria serbe duke vrojtuar Policinë e Kosovës. Edhe Policia e Kosovës në anën tjetër po përcjell lëvizjet e […]Read More

KOMBËTARE LAJME

Shpartallohet grupimi i sërbëve në pikën kufitare në Bërnjak, Policia

Policia ka hedhur gaz lotsjellës ndaj protestuesve afër kufirit të Bërnjakut, pasi ata kundërshtuan t’i largojnë automjetet e tyre për ta zhbllokuar rrugën. Kjo ka ndodhur pak para orës 17:00, ndërsa masa është shpartalluar. Mësohet se deri tash nuk ka të lënduar, ndërsa protestuesit janë tërhequr dhe po tubohen nëpër lokacione të ndryshme dhe në […]Read More

GJAKOVË

Policia e Kosovës ka shqiptuar 446 gjoba gjatë vikendit në

Institucionet përgjegjëse vazhdimisht janë në mbikëqyrje të zbatimit të masave anti-covid. Në nivel regjional, stacioni policor në Gjakovë raporton se ka shqiptuar 446 gjoba për shkelje të masave anti-covid gjatë vikendit që lamë pas. Personat juridik të cilët nuk respektojnë vendimin e Organit kompetent për kufizimin e qarkullimit të qytetarëve dhe automjeteve në kohën e […]Read More

KOMBËTARE LAJME

Në 24 orët e fundit, Policia ka liruar menjëherë burra

Vetëm në 24-orët e fundit, në Kosovë janë denoncuar shtatë raste të dhunës në familje. Dy nga burrat e denoncuar, me urdhër të prokurorit, janë liruar menjëherë. Përmes raportit 24-orësh, Policia e Kosovës ka njoftuar për katër raste të dhunës në rajonin e Prishtinës dhe nga një në Pejë, Suharekë e Vushtrri. Të arrestuarit për […]Read More