Tags : Politika

LAJME

Njohësi i çështjeve politike: Do të kemi një qeveri LDK-AAK-NISMA

Njohësi i çështjeve politike në vend, Shemsi Jashari, në një prononcim për Gazeta Blic ka folur mbi situatën e përgjithshme politike në Kosovë, pas rënies së Qeverisë Kurti. Jashari thotë se tani për tani nuk do të ketë zgjedhje për shkak të pandemisë dhe dialogut Kosovë-Serbi. “Faza në të cilën ka mbërri dialogu i Kosovës […]Read More