Tags : Prishtina

SPORT

Prishtina sot zbret në fushë, sfidon Ferencvarosin e Uzunit

Prishtina do të zhvillojë sot (e martë) një ndeshje tejet jetike për historinë e klubit, e përballë e ka Ferncvarosin. Ndeshja që fillon në ora 18:00, do të luhet në stadiumin “Groupama Arena” në Budapest në kuadër të rrethit të parë eliminator të Ligës së Kampionëve. Bardhëekaltrit do të shpresojnë që të marrin një rezultat […]Read More

SPORT

Mësoni se kur zhvillohet ndeshja e parë ndërmjet Prishtinës dhe

Prishtina, është kualifikuar në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve. Bardhekaltërit në finalen e parakualfikimeve e kanë mposhtur me rezultat të pastër prej 2:0 Inter d’Esclades. Golat për kampionin e Kosovës, i ka shënuar Endrit Krasniqi në minutat 44 dhe 58-të. Të besuarit e Zekrija Ramdanit, në raundin e parë kualfikues do të […]Read More

SPORT

FC Prishtina mund t’i luajë ndeshjet preliminare të Ligës së

Skuadra e Prishtinës në futboll ka filluar të merret me procedurat që duhet përmbushur para ndeshjeve në kompeticione evropiane. FC Prishtina, si kampione e Kosovës në futboll do të luajë në parakualifikimet e Ligës së Kampionëve për edicionin 2021/22. Megjithatë, klubi nga kryeqyteti ende nuk e ka mësuar kundërshtarin e ndeshjes gjysmëfinale të këtij kompeticioni. […]Read More

SPORT

Prishtina favorit i madh përballë Dritës në ‘bastore’

Dueli kryesor i xhiros së 30-të në Superligën e Kosovës në futboll do të zhvillohet në Gjilan, me ç’rast Drita e pret në shtëpi Prishtinën, shkruan Gazetasheshi.com. Megjithatë, ‘shtëpitë’ e basteve favorizojnë skuadrën kryeqytetase në masë të madhe në këtë takim, ani pse gjilanasit janë kampion aktual dhe lider në klasifikim. Pra, sipas bastorëve, Drita […]Read More

SPORT

Llapi – Prishtina: Forma e skuadrave në pesë ndeshjet e

Sot zhvillohet gjysmëfinalja e dytë në Kupën e Kosovës mes Llapit dhe Prishtinës. Kjo gjysmëfinale e zjarrtë do të zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti” të Podujevës me fillim nga ora 15:00, shkruan Gazetasheshi.com Llapi në këtë ndeshje futet më e qetë pasi që në ndeshjen e parë në kryeqytet ka triumfuar me rezultatin 2-3 dhe […]Read More

KOMBËTARE LAJME

Këto janë ngjarjet kryesore të ditës

Këto janë ngjarjet më të rëndësishme të ditës. 10:00 Guvernatori i BQK-së Fehmi Mehmeti pret në takim përfaqësuesit e bankave. (Objekti i BQK-së) 10:00 Oda e Mjekëve të Kosovës ndan mirënjohje për mjekët në pension dhe për institucionet shëndetësore që kanë kontribuar në luftën kundër Covid-19. (Amfiteatri i Telemjekësisë, QKUK) 14:00 Guvernatori i BQK-së Fehmi […]Read More

LAJME

Stoliset Prishtina, sheshet mbushen me qytetarë

Ndonëse kishte dilema nëse kryeqyteti do të stolisej këtë vit për shkak të gjendjes me pandemi, tashmë kanë përfunduar përgatitjet për stolisjen e shesheve për festat e fund-vitit. Një numër i madh i qytetarëve u panë në orët e mbrëmjes përgjatë sheshit “Nënë Tereza”, para se të fillojë ora policore e vendosur si pjesë e […]Read More

LAJME

Kjo komunë e Kosovës do ta paguajë secilin qytetar të

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka thënë se çdo qytetarë i Prishtinës që është prekur nga Covid-19 do të paguhet nga Komuna. Ahmeti, tha se 50€ do të jetë vlera për secilin të infektuar, për të ndihmuar kështu për shërbime shëndrtësore. “E dijmë që është shumë modeste, por këto janë kapacitetet e Komunës tonë. Shpresojmë […]Read More