Tags : Real Madrid

Ish-trajneri i Real Madridit rezulton pozitiv me koronavirus

Ish-trajneri i Brazilit dhe Real Madridit Vanderlei Luksemburgo ka rezultuar pozitiv me koronavirus. 68-vjeçari brazilian zbuloi lajmin në rrjetet sociale duke pranuar se është “asimptomatik dhe se po vëzhgohet nga mjekët”. “Rezultova pozitiv me koronavirus. Jam izoluar në shtëpinë time, por jam asimptomatik dhe jam mirë. Nuk kam dhimbje dhe jam nën kujdesin e doktorëve”, […]Read More

LAJMI I FUNDIT: Vdes nga koronavirusi ish-zëvendëspresidenti i Real Madridit

Ish zëvendës-presidenti i Real Madridit, Amador Suarez Villa ka ndërruar jetë në moshën 76 vjeçare, për shkak të koronavirusit. Suarez ka punuar së bashku me presidentin Ramon Calderon nga viti 2006 deri në vitin 2009, përcjell GazetaBlic. Gjatë periudhës të tij me Los Blancos, klubi fitoi dy tituj të ligës dhe Superkupën Spanjolle. Amador Suarez […]Read More

Ylli i Realit kërcënohet me arrestim nëse nuk qëndron në

Dalja nga karantina për të udhëtuar drejt Serbisë, i ka sjellë shumë telashe sulmuesit të Real Madrid, Luka Joviç. Real Madrid gjatë javës së kaluar kishte mbyllur në vetizolim të gjithë lojtarët, shkaku i daljes pozitiv në testet për koronavirus të një basketbollisti të Real Madridit, i cili kishte pasur kontakte edhe me futbollistët. Joviç […]Read More