Tags : Sërf

Surfisti 4-vjeçar bëhet ‘hit’ në internet duke lundruar mbi valë

Një djalë katër-vjeçar ka mësuar të lundrojë mbi valë pa ndihmën e askujt, me ‘surfboard-in’ e tij. Ai ka habitur prindërit duke qëndruar vetë mbi valë që pak pas moshës dy-vjeçare. Joao Vitor, nga Guaruja në Brazil, qyteti bregdetar 70 km larg kryeqytetit Sao Paulo, u frymëzuar të mësonte surfin duke parë babanë dhe motrën […]Read More

Peshkaqeni ia kafshon këmbën, vdes sërfisti

Në Australi janë rritur sulmet vdekjeprurëse me peshkaqenë. Tre viktima kanë humbur jetën këtë vit, rasti më i fundit, një serfist 60-vjeçar. Kontakti me një peshkaqen në ujërat e Australisë ka përfunduar në tragjedi për një serfist australian. Viktima i moshës rreth 60 vjeç u sulmua paraditen e së dielës në një nga plazhet juglindore […]Read More