Tags : Shqipëri

Futbollisti 16 vjeçar nga Kosova debutoi në Superioren e Shqipërisë

Arbër Bytyqi është një futbollist i ri, i talentuar dhe me një të ardhme të ndritur, shkruan Gazeta inFokus. Bytyqi që është nga Komuna e Prizrenit dje si 16 vjeçar ka debutuar në Superioren e Shqipërisë. Ai me skuadrën e Laçit ka luajtur ndeshjen e parë në kampionatin elitar shqiptar, ku skuadra laçiane fitoj ndaj […]Read More

Mrekulli në Himarë! Delfinët dhurojnë spektakël

Pamje mahnitëse vijnë nga ujërat e detit Jon. Teksa ka qenë duke pushuar në Himarë regjisorja Vera Grabocka ka filmuar një mrekulli në det. Një grup delfinësh, si rrallë herë janë shfaqeur në ujërat shqiptare. ‘Ne detin Jon per here te pare shoh kaq shume delfine 🐬 Mrekulli!!#amazingalbania 🐬’ shkruan Grabocka. Këto pamje janë publikuar […]Read More

LAJMI I FUNDIT: Tërmet në këtë qytet të Shqipërisë

Një lëkundje e fortë tërmeti është ndierë para pak çastesh në Tiranë. Sipas qendrës evropiane të tërmeteve lëkundja ka pasur një magnitudë 3.3 të shkallës Rihter. Ndryshe, Shqipëria në fund të vitit të kaluar u goditë nga një tërmet i fuqishëm, duke lënë dhjetëra të vdekur.Read More

Tërmet në Thumanë, Durrës e Fushë Krujë

Lëkundje tërmeti janë regjistruar gjatë natës në Shqipëri. Lëkundjet janë ndjerë pak pas mesnate, disa herë. Këto lëkundje janë regjistruar në Thumanë, Durrës dhe zonat përreth. Ndërkohë, maginduta e tyre varionte nga 1.6 deri në 2.6 ballë të shkallës Rihter.Read More

Rasti i parë i konfirmuar, mjeku shqiptar infektohet sërish me

Mjeku infeksionist i spitalit të Durrësit shënon rastin e parë të riinfektimit në vendin tonë, duke vënë në dyshim krijimin e imunitetit te personat e shëruar nga Covid-19. Ky rast u raportua një ditë më parë nga Ministria e Shëndetësisë. Mjeku B. Gelaj u infektua fillimisht në fillim të marsit nga pacientja 73-vjeçare nga Shënavlashi […]Read More

Ndodh në Shqipëri: Konfirmohet për herë të dytë me Covid

Në mesin e rasteve të reja që janë zbuluar në 24 orët e fundit në vendin tonë është dhe ai i një mjeku që është infektuar për herë të dytë, pas tre muajsh. Sipas ministrisë ai kishte qenë pozitiv me Covid 19 3 muaj më parë, dhe tashmë është riinfektuar nga një kontakt që ka […]Read More

Shqipëri, 90-vjeçarja mposht koronavirusin

Kryeministri Edi Rama japi lajmin e mirë për shërimin të nënës 90-vjeçare nga Hasi që ishte e infektuar nga COVID-19. Rama shprehet se: “Lajm i mirë: Nonë Nifja nga Hasi, plot 90 vjeç, u shërua tani edhe 120 të paktën o non, se 100 nuk bohet llaf”. 90-vjeçarja nga Hasi ka mundur COVID-19 pas 7 […]Read More

Shënohet viktima e 17-të në Shqipëri me Covid-19

Në Spitalin Infektiv në Tiranë ka ndërruar jetë një pacient 75-vjeçar. Pacienti ka mbërritur në spital në gjendje të rëndë, teksa vuante nga post-hemorragjia cerebrale, diabeti dhe hipertensioni. Pacienti me inicialet A.C., ishte testuar dhe kishte rezultuar pozitiv me Covid-19, ndërkohë që, gjendja e tij shëndetësore është rënduar në mënyrë të menjëhershme. Pavarësisht përpjekjeve të […]Read More

Shkon në 38 numri i personave të prekur nga coronavirusi

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se numri i personave të prekur nga coronavirusi në Shqipëri ka shkuar në 38, me 5 raste të reja në 24 orët e fundit. Bëhet e ditur se deri në këto momente janë testuar 505 raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 38 […]Read More