Tags : ShSKUK

KOMBËTARE LAJME

Udhëheqësit e ShSKUK-së premtojnë ndarje të barabartë buxhetore për spitalet

Kryesuesja e Bordit të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (ShSKUK), Agreta Gecaj- Gashi, anëtarët e bordit dhe drejtori i SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, vizituan Spitalin e Përgjithshëm të Mitrovicës dhe të Vushtrrisë, për të parë nga afër punën dhe për të dëgjuar shqetësimet e punëtorëve shëndetësorë, derisa i falënderuan ata për angazhimin dhe menaxhimin me […]Read More

KOMBËTARE LAJME

11 pacientë me Covid-19 në Kosovë në gjendje të rënduar

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se sot në klinikat COVID dhe spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 325 pacientë. Sipas SHSKUK’së, 256 prej tyre janë të konfirmuar pozitiv me COVID-19.11 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore. 242 pacientë janë me oksigjeno-terapi. Njoftimi i SHSKUK’së: 15 gusht 2021, raport […]Read More