Tags : Stadiumi

Fillon së ndërtuari stadiumi më i madh në botë, pamje

Projekti tash e disa kohë është vënë në letër, teksa punimet veçse kanë filluar. Grupi Evergrande, që ka në pronësi klubin kinez Guangzhou, do të ndërtojë stadiumin më të madh të futbollit në botë dhe të katërtin në përgjithësi, përcjell GazetaBlic. Stadiumi do të ketë formën e një luleje, ndërsa do të kushtojë hiç më […]Read More