Tags : Superliga

SPORT

Superliga vazhdon sot me dy përballje interesante

Java e 29-të në Superligën e Kosovës vazhdon edhe sot, ku në program do të jenë dy ndeshje interesante. Njëra nga ndeshjet me rivalitet të fortë pritet të jetë në Gjilan, ku skuadra me të njëjtin emër do të përballet me Llapin. Ky takim pritet të jetë jetik për të besuarit e Tahir Batatinës, pasi […]Read More

SPORT

“Shterpë” në Mitrovicë, spektakël në Podujevë

Kanë përfunduar dy ndeshjet e Superligës së Kosovës që kanë startuar sot në orën 13:00. Llapi ka barazuar ndaj Drenicës në trillerin e zhvilluar në stadiumin Zahir Pajaziti në Podujevë, shkruan GazetaBlic Sport. Pjesa e parë e duelit përfundoi me rezultatin 1-1, me golat e Arbnor Ramadanit dhe Eglentin Gjonit. Në pjesën e dytë, Drenica […]Read More

SPORT

Dy superndeshje zhvillohen nesër në Superligë, derbi në kryeqytet

Nesër zhvillohen dy super ndeshje në Superligën e Kosovës. Prishtina dhe Llapi e zhvillojnë në këtë fundjavë derbin e madh në stadiumin “Fadil Vokrri”, shkruan GazetaBlic. Të dy skuadrat po kalojnë në një formë shumë të mirë në stinorin pranveror dhe një ndeshje fantstike pritet të jetë edhe ajo që do të zhvilohet nesër. Llapi […]Read More

SPORT

E treta radhazi për Prishtinën – Kryeqytetasit në pozitën e

Prishtina ka shënuar fitore tejet të rëndësishme në udhëtim te Trepça’89, për të arritur te triumfi i tretë radhazi në elitë. Me këtë trepikësh, kryeqytetasit shkojnë në kuotën e 44 sosh, një më pak se Ballkani kryesues, por që nesër i shkon Llapit, përcjell GazetaBlic. Lumbardh Dellova hapi serinë e golave në minutën e 53′, […]Read More

SPORT

Xhiroja e 20’të e Superligës së Kosovës fillon sot, një

Xhiroja e 20’të e Superligës së Kosovës fillon sot. Arbëria dhe Prishtina do të takohen në fushën me bar sintetik në Ferizaj me fillim nga ora 13:00, shkruan GazetaBlic. Pritet të jetë një ndeshje jashtëzakonisht interesante me dy skuadrat që tentojnë fitoren edhe pse kanë objektiva të ndryshme. Arbëria vjen pas një humbje dhe një […]Read More