Tags : Tokyo 2020

SPORT

Zyrtare: Lojërat Olimpike ‘Tokio 2020’ nuk mbahen këtë vit

Japonia ka konfirmuar se Lojërat Olimpike Tokoi 2020 nuk do të zhvillohen në këtë verë shkaku i coronavirusit. Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe ka deklaruar se ka arritur marrëveshje me shefin e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Thomas Bach, që garat të shtyhen për verën tjetër. “Pas bisedës telefonike mes presidentit të IOC-ut, Thomas Bach dhe kryeministrit […]Read More