Tags : Tomë Gashi

KOMBËTARE LAJME

Avokati Tomë Gashi del para Gjykatës, ja për çfarë akuzohet

Është mbajtur shqyrtimi gjyqësor ndaj avokatit Tomë Gashi i cili akuzohet për veprën penale ‘‘Shkelje e fshehtësisë së procedurës’’ gjatë gjykimit të Azem Sylës. I njëjti para gjykatës u deklarua i pafajshëm dhe tha se nuk kishte vendim nga gjykatësja që ajo seancë dëgjimore ishte konfidenciale dhe se dëshmitarët ishin në mbrojtje. Sipas Gashit kjo […]Read More

LAJME

Eskalon Tomë Gashi: E shan rëndë Milaim Zekën

Tomë Gashi gjatë emisionit Pressing, thumboi sërish analistin Milaim Zeka. Gashi kësaj rradhe për Zekën tha se është kondom shumë përdorimësh. Kjo është vazhdimësi e përplasjeve të tyre ku dje avokati Gashi publikoi dëshminë e Milaim Zekës në Gjykatën Speciale. Gjatë ditës së djashme, Milaim Zeka për Tomë Gashin kishte thënë se po shpifë ky […]Read More

LAJME

Sigurohen PAMJE / Momenti kur Nol Nushi e gjuan me

Mbrëmjen e 5 majit, në një nga studiot e Radio Televizionit të Kosovës, kishte ndodhu një situatë jo e zakonshme. Avokati Tomë Gashi dhe zyrtari i Partisë Social Demokrate, Nol Nushi, pas përplasjes në emision ishin kacafytur edhe jashtë debatit. Kishin qarkulluar versione të ndryshme se si ka ndodhur rasti, mirëpo IndekOnline ka siguruar pamjet […]Read More