Tags : UÇK

E dhimbshme: Ish-ushtari i UÇK-së: Do i largoj fëmijët nga

Fotoja e tij bëri xhiron e botës, megjithatë 21 vite me pas, vetarani i UCK-së shprehet i zhgënjyer me trajtimin dhe mbështetjen e marrë nga shteti teksa të ardhmen e fëmijëve e sheh larg vendit për të cilin luftoi. Ka vite që kjo kioskë e improvizuar si dhomë shërben si strehë për Veli Morinën, ish-ushtar […]Read More

Ndërron jetë ish-ushtari i UÇK-së

Ka vdekur ish-ushtari i UÇK’së, Xhavit Gashi Njoftimi për vdekjen e tij është bërë nga Veteranët e Luftës. Ky është njoftimi i plotë: Të nderuar bashkëqytetarë, familjarë të Dëshmorëve të Kombit, Invalidë dhe Veteranë të UÇK-së, Ju njoftojmë se ka ndërruar jetë veterani i ditëve të para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës – XHAVIT GASHI. […]Read More