Tags : Violeta

I jepet lamtumira e fundit këngëtares dhe gazetares Violetë Rexhepagiqi

Ditën e sotme i është dhënë lamtumira këngëtares dhe gazetares, Violetë Rexhepagiqi. Për shkak të pandemisë, në varrim ishin vetëm familja e ngushtë dhe ministrja Vlora Dumoshi. Këtë e bëri të ditur vet Dumoshi përmes një shkrimi në Facebook. “Sapo i dhamë lamtumirën e fundit Violeta Rexhepagiqit. Të pranishëm në ceremoninë e varrimit ishte familja […]Read More

Prokuroria e cilëson të dyshimtë vdekjen e Violetë Rexhepagiqit, trupi

Ditën e djeshme ndërroi jetë këngëtarja dhe gazetarja Violetë Rexhepagiqi. Në një prononcim për GazetaBlic Prokuroria e Prishtinës e cilëson vdekjen e gazetares si të dyshimtë. “Për vdekjen e personit me inicialet V.R., ju njoftojmë se prokurori kujdestar i Departamentit të Krimeve të Rënda të Prokurorisë Themelore ne Prishtinë, këtë rast e ka cilësuar si […]Read More

Ndërron jetë motra e Armend Rexhepagiqit, Violeta

Ka ndërruar jetë motra e këngëtarit Armend Rexhepagiqi, Violeta. Këtë e ka bërë të ditur një e afërm e tyre përmes një postimi të bërë në Facebook. “Violeta shkoi! Te paste shpirti drite Viviene. Ka kene dhe do te mbetet ikone e muzikes pop në Kosove”, shkruhet në njoftimin e bërë. Violeta Rexhepagiqi për vite […]Read More