Tags : Vjosa

Lëvizja Vetëvendosje ia hap dyert Vjosa Osmanit

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës mbrëmë me 70 vota për, ka vendosur për shkarkimin e Vjosa Osmanit nga pozita e nënkryetares së kësaj partie dhe në kryesinë e LDK-së. Ky vendim erdhi pas kërkesës së kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa që anëtarët e kësaj partie të votojnë për largim […]Read More

E papritur / Besa Gaxherri i del në mbrojtje Vjosa

Deputetja e LDK-së, Besa Gaxherri në një prononcim për “Gazeta Blic” ka dënuar sulmet e Presidentit Thaçi në drejtim të Kryetares së Kuvendit Vjosa Osmani dhe familjes së saj. Ajo ka theksuar se nuk ja vlen të merret me komente të tilla të zotit Thaçi pasi janë të njëjtat që ai ka bërë gjithmonë. “Pa […]Read More

Zyrtari i lartë i LDK-së – Vjosa Osmanit: Çka po

Pas deklaratës së ashpër të kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani kundër vendimit të Qeverisë Hoti për heqjen e reciprocitetit me Serbinë, kanë ardhur edhe reagimet e para nga LDK. Ish- deputeti i LDK-së Naser Rugova i ka thënë nënkryetares së kësaj partie, se përse nuk po shkon të anëtarësohet në Vetëvendosje. “Janë dy rrugë: O […]Read More

Kurti e llogaritë edhe Vjosa Osmanin opozitë të Qeverisë Hoti

Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se Qeveria Hoti, nuk është qeveri, e cila do të qeverisë pasi sipas tij, me të, do të qeverisë presidenti Hashim Thaçi. Kurti thotë se protestat kundër qeverisë janë të pashmangshme dhe se ato, siç thotë ai, do të vijnë shpejt.Kurse sa i takon mundësisë se një marrëveshjeje me […]Read More