Tags : Vushtrria

Dy futbollistë të Vushtrrisë dyshohen të jenë të infektuar me

Gjendja pandemike në vendin tonë është duke u rënduar. Në ditët e fundit numri të infektuarve është rritur dukshëm po thuajse në të gjitha qytetet. Një ndër qytetet më të prekura me “Covid-19” është Vushtrria dhe e kuptueshme që të rrezikuar janë edhe futbollistët e klubit të Vushtrrisë, që bën gara në IPKO Superligën e […]Read More

Vushtrriasi mashtron të dashurën zvicerane, ia merr telefonin, paratë e

Një grua zvicerane është grabitur gjatë pushimeve të saj në Kosovë. Raportohet se fajtor ka qenë i dashuri i saj nga Kosova. Një oficer policie ndihmoi gruan e dëshpëruar në nevojë dhe e linte të qëndronte në shtëpinë e tij, shkruan gazeta zvicerane Blick.ch. Gruaja zvicerane u grabit nga i dashuri i saj në qytetin […]Read More

Në Vushtrri, të infektuarit thonë se me Covid-19 u prekën

Fshati Nedakoc të Komunë së Vushtrrisë vetëm mbrëmë i janë shtuar 15 raste të reja me Covid 19, nga gjithsej 24 sa u raportuan mbrëmë vetëm në ketë komunë. Të gjitha këto raste po dalin të jenë raste kontakti. Për T7 ka folur nëna e një prej të infektuarave në këtë fshat. Ajo tregoi se […]Read More