Tags : Zgjedhje

LAJME

Kjo është data eventuale e zgjedhjeve

U.d e presidentes, Osmani ka takuar krerët e partive për të caktuar datën e zgjedhjeve. Adresa tash është zyra e Presidenit. Përfaqësuesit e partive, janë ftuar nga u.d e Presidentes, Vjosa Osmani për t’u konsultuar për datën e zgjedhjeve. I pari që erdhi në zyrën e presidencës ishte ish kryeministri e kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, […]Read More

LAJME

Sondazhi më i ri nëse zgjedhjet mbahen në shkurt: Do

Analisti kosovar, Bleron Baraliu, i cili jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e i cili në vazhdimësi merret me parashikime politike, ka thënë se nëse zgjedhjet e parakohshme do të mbaheshin në muajin shkurt të vitit 2021, atëherë partia që drejton Albin Kurti do të merrte maksimumi 37 për qind të votave. […]Read More

LAJME

LDK i çon selame VV-së dhe PDK-së: Do t’iu mposhtim

Kandidati për kryetar të Podujevës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Nexhmi Rudari, thotë se ende nuk kanë marrë asnjë informatë zyrtare nga ana e Presidencës dhe KQZ-së, se kur do të mbahet zgjedhjet për të parin e komunës. Në një bisedë për Gazeta Blic, Rudari thekson se kurdo që të vendoset mbajtja e […]Read More

LAJME

“Urgjent zgjedhje në Kosovë”

Heqja e masave të reciprocitetit ka shkaktuar sot reagime të ashpra nga Vetëvendosje. Nënkryetarja e këtij subjekti politik, Fatmire Kollçaku, në Facebook ka shkruar se pa reciprocitet, Kosova nuk është 1% shtet.Në këtë situatë, ajo ka kërkuar “urgjentisht” zgjedhje. “Jo 100%, po as 1% Shtet pa RECIPROCITET!Urgjent #zgjedhje për #sovranitet”, ka shkruar ajo.Vlen të theksohet […]Read More