Takohen krerët e institucioneve, merret vendimi për masat anti-Covid

 Takohen krerët e institucioneve, merret vendimi për masat anti-Covid

Nuk ka masa të reja, të paktën tani për tani.

Në fakt, ndryshimi i vetëm pritet të jetë fillimi i mësimit në versionin “online”.

Këtë e ka konfirmuar vetëm para pak çastesh kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, përcjell 07 Press.

Hoti ka shkruar se pas takimit me me Ministrin e Shëndetësisë, z. Armend Zemaj, drejtorin e IKSHPK-së, z. Naser Ramadani, drejtorin e SHSKUK-së, z. Valbon Krasniqi dhe zëvendës Ministrin e Arsimit Xhavit Rexhaj, vendosëm që të mbesin në fuqi masat e njëjta kundër Covid-19, pasi që trendët janë stabile.

Më poshtë edhe njoftimi i plotë.

/07 Press/

LAJME TË TJERA