Thaçi: Nëse konfirmohet aktakuza, do të japë dorëheqje!

 Thaçi: Nëse konfirmohet aktakuza, do të japë dorëheqje!

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në adresimin para qytetarëve që e filloi nga ora 20:00, deklaroi se nëse konfirmohen akuzat, do të japë dorëheqje.

Ai shtoi se këto akuza të publikuara, e të pakonfirmuara, përbëjnë një skandal të vërtetë të drejtësisë ndërkombëtare, përcjell 07 Press.

“Do të konsultohem edhe me drejtuesit e partive dhe nëse këto akuza, që momentalisht janë të pakonfirmuara, do të konfirmohen, unë do të japë dorëheqje dhe do të përballem me to, si një burrështetas në kuptimin e plotë të fjalës”, tha mes tjerash Thaçi.

LAJME TË TJERA

Keni diçka për të thënë?

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *