U kthye vonë në shtëpi, babai e qëlloi për vdekje

 U kthye vonë në shtëpi, babai e qëlloi për vdekje

Babai qëllon për vdèkje vajzën e tij në Iran, në një tjetër vrasjè për nder, që ka tròndit vendin.

Ai ndërmori áktin èkstrem pasi e bija sipas tij u kthye vonë në shtëpi.

Reyhaneh Ameri është viktimá e cila sipas mediave të huaja, u qëllua me shufër hekuri nga i ati i saj.

Mediat shkruajnë se Ameri u dërgua në spital me plágë të rënda, por aty ndërroi jetë. Pak ditë më parë 19 vjeçarja Fatemeh Barihi u vrá nga burri i saj, kurse një 13 vjeçare, Romina Ashrafi u vrá me një drapër nga babai i saj.

Reyhaneh besohet të ketë mbërritur në shtëpinë e prindërve të saj rreth orës 11:30 të mëngjesit të së
dielës, gjë që ka ácaruar babanë e saj.

Motra e Reyaneh u shpreh se ajo shkoi të vizitojë shtëpinë e prindërve të saj të nesërmen në mes orës 8:30 dhe 9:00 të mëngjesit, por askush nuk u përgjigj kur trokiti.

Ajo pa njòlla gjáku në mure dhe më tej mësoi krimin e rëndë.

LAJME TË TJERA