Vdes doktori i njohur nga Gjakova

 Vdes doktori i njohur nga Gjakova

U nda nga jeta doktori i njohur kosovar, Rifat Lila.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur deputeti i Kuvendit të Kosovës, Pal Lekaj.Lekaj, e vlerësoi lartë punën e mjekut si dhe i shpreh ngushëllime familjarëve.

Postimi i plotë:

“Lamtumirë miku im i çmuar Dr. Rifat Lila.

Sot, Gjakova ka humbur Qyetarin e Nderit Dr. Rifat Lila. Ai ishte gjithmonë i buzëqeshur, bamirës, i dashur me të gjithë, puntor i madh, shkrimtar, atdhedashës dhe mik i mirë.Bashkëpunimi me Doktorin ishte i lodhshëm për nga puna por i mrekullueshëm për nga motivi.Sot Gjakova falë bashkëpunimit që kemi pasur ka një nga qendrat mjeksore më të mirat në rajon.

Ashtu si ishe bashkëpuntor si koleg e si qytetar i këtij vendi të jam falenderues gjithë jetën.Doktor ishe gjithmonë afër familjes time dhe çdo familje në Gjakovë je shembulli dhe udhërrefyesi më i mirë që duhet ndjekur.

Faleminderit për gjithqka që ke bërë për ne.I shpreh ngushëllime bashkëshortes Silvanës, familjarëve, nipave, mbesave, familjes Lila, kolegëve, qytetarëve të Gjakovës dhe të gjithë atyre që e njohën.Doktor Veprat e tua nuk do vdesin asnjëherë.Lamtumirë miku im”.

LAJME TË TJERA