Vdes nga koronavirusi piktori i njohur kosovar

 Vdes nga koronavirusi piktori i njohur kosovar

Virusi Covid- 19 i ka marr jetën piktorit dhe profesorit të njohur kosovarë Ramiz Llapatinca.

Ai shquhet si një ndër piktorët e mëdhenj të artit shqiptarë, i cili gjithashtu ishte lobues i madh i çështjes kombëtare.

Llapatinca nuk ka arritur ta luftoj betejen me koronavirusin dhe ka vdekur në New York, aty ku jetonte tash e sa vite.

LAJME TË TJERA