Vjosa Osmani: Kam shumë mospajtime me Hashim Thaçin, dhe shumë afërsi me Albin Kurtin, këtë e dijnë edhe zogjtë

 Vjosa Osmani: Kam shumë mospajtime me Hashim Thaçin, dhe shumë afërsi me Albin Kurtin, këtë e dijnë edhe zogjtë

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka folur edhe për afërsinë me kryeministrin në detyrë, Albin Kurti.

Ajo ka theksuar se do të vazhdojë të takohet me Kurtin, në cilësinë e dy drejtuesve të institucioneve, raporton Gazeta Blic.

Ndërkaq, ka theksuar se vazhdon të mospajtohet më mënyrën se si presidenti përfaqëson Kosovën, sidomos në aspektin ndërkombetar.

“Kam shumë mospajtime me Hashim Thaçin, dhe shumë afërsi me Albin Kurtin, këtë e dijnë edhe zogjtë”, tha ndër të tjera ajo.

LAJME TË TJERA