Vjosa Osmani: S’ka shtyerje, zgjedhjet mbahen me 17 Tetor

 Vjosa Osmani: S’ka shtyerje, zgjedhjet mbahen me 17 Tetor

Zgjedhjet Lokale do të mbahen me 17 Tetor.

Këtë e konfirmoi presidentja e vendit, Vjosa Osmani në një konferencë për media, përcjell 07 Press.

Osmani tha se pas takimit me partitë politike nuk ka bazë ligjore për shtyerje të zgjedhjeve, duke llogaritur në standarin bazë të demokracisë dhe të instancave ndërkombëtare, konsensusin mes pozitës dhe opozitës.

 

LAJME TË TJERA