Vranët dhe me erëra, ulen temperaturat

 Vranët dhe me erëra, ulen temperaturat

Sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët, vranësirat në pjesën e dytë do të zhvendosen në drejtim të juglindjes.

Temperaturat do të pësojnë rënie në krahasim me ditët e kaluara.

Minimalja pritet të jetë deri në 11 gradë celsius, ndërsa maksimalja deri në 15 gradë.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-7 m/s.

LAJME TË TJERA